İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Yazlık Ev Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık Ev Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yazlık Ev Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Havaların ısınması ile birlikte tatil programları da şekillenmeye başladı. Kısa süreli seyahat planları yapanlar konaklamak için otelleri tercih ederlerken, uzun vadeli ve konforlu bir tatilin hayalini kuranlar seçimlerini yazlık evlerden yana kullanıyor. Yazlık evler özellikle yazın güneşin ve kumun keyfini çıkarmak, diğer mevsimlerde ise şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlere pek çok avantaj sağlıyor. Ancak bu yaşam alanlarının artılarından yararlanmak için satın alma aşamasında bazı noktaları göz önünde bulundurmak oldukça önemli.

 

  • Yazlık ev almak istediğiniz bölgeyi ve bütçenizi belirledikten sonra seçtiğiniz muhit ile ilgili derin bir araştırma yapın. Evin denize, şehir merkezine, eğlence mekanlarına, alışveriş merkezlerine olan uzaklığı, iklimi, çevre sakinleri… Tüm bu ayrıntılar ilerisi için önem teşkil ediyor.
  • Bağımsız, tek başına bir evde mi yoksa sosyal aktivite olanakları sunan bir site içerisinde mi yaşamayı tercih ettiğinizi belirleyin.
  • Bölgedeki güvenilir inşaat firmalarını araştırın ve bu firmaların gerçekleştirdiği projeleri inceleyerek size en uygun firmayı seçin.
  • Evin yapımında kullanılan malzemeleri, depreme dayanıklılığını, iç ve dış cephedeki işçiliğin kalitesini araştırıp, projeyle ilgili şartnameyi dikkatli bir şekilde okuyun.
  • Alacağınız konutu yalnızca yazın değil her mevsim rahatlıkla kullanabilmek için ısınma sistemi olan evleri tercih edin.
  • Evin güvenlik önlemlerinin yeterli olduğundan emin olun.