İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Alaçatı Tüyoları

Alaçatı Tüyoları Alaçatı Tüyoları

 

PROJELERİMİZİ GÖRMEYE GELECEK MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ALAÇATI TÜYOLARI

Alaçatı, doğası, denizi ve sosyal olanaklarıyla İzmir´in ve Türkiye´nin en gözde mekanları arasında! Şehre olan yakınlığı, kendine has özellikleri ve yıl boyu süren etkinliklerle tam bir cazibe merkezi.

Yoğun iş hayatından veya vakitsizlikten, hatta yurt dışında olduğunuzdan dolayı belki Alaçatı´yı ilk kez ziyaret edecek olabilirsiniz. Ya da kısa tatiller için Alaçatı´ya geldiniz... Bu tüyolarımızla Alaçatı hakkında sizi bilgilendirmek istedik.

Alaçatı, İzmir´e 45 dakika uzaklıkta. Yol uzunmuş diyenler ve Alaçatı´da gönlünce gezmek isteyenler için en iyi alternatif hava alanından araba kiralamak. Eğer araba kullanmak istemiyorum derseniz, Çeşme´ye gelen ulaşım araçlarıyla Alaçatı´ya varabilirsiniz. Alaçatı´da Avrupa´yı andıran şirin sokaklar, sıcacık mekanlar sizi bekliyor.

Eğer özellikle projelerimizi görmeye geliyorsanız, kalacak yer derdi de yok. Çünkü Türkiye´nin en iyi butik otelleri Alaçatı´da bulunuyor. Ve ortam son derece misafirperver, kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Alaçatı kışın huzurunu yaşamanız için dingin bir ortam sunuyor. Burada bir diğer bayılacağınız şey ise sabah kahvaltıları! Yörenin ürünü ev yapımı reçeller, zeytinler ve bol zeytinyağlı kahvaltılar aklınızı başınızdan alacak.

Alaçatı aynı zamanda kıyı şeritleriyle, koylarıyla ünlü. Burası sörfçülerin toplanma noktası. Beach Club´ların sayısı da her geçen gün artıyor.

Gece hayatı, 4 mevsim hareketli. Gece, muhteşem Alaçatı sokaklarında yürüyüş yapabilir, Ege mezeleriyle bezeli restoranlarda sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bölgenin popüler mekanlarında canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.Üstelik, Aya Yorgi Koyu´nda da geceleri beach club´lar geç saatlere kadar açık.

Bölgenin en önemli lezzeti Kumru´yu denemeden geçmemenizi öneririz. Kumru burada bambaşka bir tatla yapılıyor ve diğer yediğiniz kumrulardan çok daha farklı bir lezzet içeriyor. Aynı şekilde midye de ünlü tatlar arasında.

Alaçatı´nın mimarisi ise taş evlerden oluşuyor. Taş evler deyince zaten bölgede ve Türkiye´de Veryeriler akla geliyor. Taş evleri gördüğünüzde, sıcaklığını hissettiğinizde iddia edyoruz Veryeriler projelerine aşık olacaksınız. Son olarak sokaklar genelde Arnavut kaldırımlarından oluşuyor. Bu bakımdan rahatça yürüyebilmek için yanınızda mutlaka spor ayakkabısı bulundurun, rahatlığınız için yüksek topuklu ayakkabılar giymekten kaçının.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ediyor, Veryeriler projelerini görmeye mutlaka Alaçatı´ya bekliyoruz.