İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Neden Reisdere?

Neden Reisdere? Neden Reisdere?

REİSDERE ÇEŞME

Binlerce yıllık tarihiyle, doğasıyla ve kültürel zenginlikleriyle ün salmış olan Çeşme,

Ege’de bambaşka bir rüya... İzmir’in bu eşsiz güzellikteki ilçesi, gelenleri ince kumlu uzun sahilleriyle, berrak deniziyle, ve hiç bitmeyen eğlencesiyle karşılıyor. Koylarıyla,  sokaklarıyla ve efsaneleriyle dillere destan bu yer, şirin mi şirin köyleriyle de kendine hayran bırakıyor. Özellikle, bu yeryüzündeki cennetin köylerinden biri olan Reisdere, çok farklı bir hikaye...

Alaçatı’ya yalnızca 5 dakika uzaklıkta olan Reisdere Köyü  ne kadar anlatılırsa anlatılsın,  çarşaf gibi serili koylarına girmeden, termal sularında şifa bulmadan ve dünyaca ünlü Gerence rüzgarıyla Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezmeden burayı anlamak mümkün değil.

Adını, yöreyi ikiye bölen dereden alan Reisdere, Rumeli göçmenlerinin oluşturduğu bir köy.

Bu yüzden Rumeli’den gelen samimiyeti ve taş mimari yapısını barındırıyor. Elbette burada

kalabalığın stresinden uzak, doğa ile uyum içerisinde, huzur ve mutluluk dolu bir hayat var.

Panoramik manzaraları ile insanın ruhunu dinlendirirken, yerel lezzetleriyle de tadını damakta bırakıyor. Şifalı bitkileriyle ve kaplıca sularıyla da herkesin dikkatini çeken ve Çeşme’ye gelindiğinde gezilecek yerler listesinin en başında yer alan Reisdere köyü, misafirlerinin kalbini öyle bir çalıyor ki, buradan ayrılanlar en kısa sürede tekrar gelip  hem bedenlerini hem de zihinlerini temizlemek istiyor.

Reisdere Köyü’nün  en güzel yönlerinden biri de herkesin yaşam tarzına göre bir hayat sunması. Bu projemiz  merkeze 5 dakika yakınlıkta olup hem de kalabalığın gürültüsünden uzakta kalıyor. Buranın sakinleri istedikleri zaman doğanın sessizliği içerisinde cennetin tadını çıkarırken aynı zamanda eğlenmek istediklerinde de kendilerini hemen Alaçatı´nın merkezine atabiliyor.