İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Neden Urla ?

Neden Urla ? Neden Urla ?

URLA KUŞÇULAR

Ege’nin inceliklerini ve antik tarihini barındıran huzur krallığı Urla, Türkiye’nin Toskana’sı olarak biliniyor. 6000 yıllık şarap geçmişiyle ve bağlarıyla kendine hayran bırakan bu ilçede Kuşçular’a doğru yönelince büyülenmemek mümkün değil. Bölgenin eşsiz güzelliklerinden biri olan Bağ Yolu rotası, damaklarda unutulmaz tatlar bırakan üreticilerle dolu. Burada, Roma İmparatorluğu döneminde dillere destan olan bağların şaraplarıyla tadım yaparken aynı zamanda doğanın dinginliğiyle bambaşka hayallere dalıyor insan.

Evliya Çelebi’nin de “Ya Helvacılar’da 7 dönüm bağım ya da Azmak’ta bir teknem olsun” diye Seyahatname’sinde bahsettiği bu köy, giderek artan değeri ile şehrin kalabalığından kaçanların ilk adresi oluyor. Yerleşenlerin açtığı at çiftlikleri, çeşitli gastronomi durakları ve kafeleriyle Kuşçular, adeta herkese cennetten bir köşe sunuyor. Taş mimarinin ve gelenekselliğin hüküm sürdüğü bu yerde, yaşam gerçekten bambaşka...

Urla’nın merkezine 4 km. uzaklıktaki bu köy elbette doğanın içinde kaybolmuş değil.
Burada yaşayanlar aynı zamanda hem Urla’nın hem Seferihisar’ın hem de Çeşme’nin tadını
çıkarabiliyorlar. Hemen kısa bir yolculuk ile Urla’nın merkezine varılabiliyor ve bu şirin ilçenin
lezzetlerinin, eğlencesinin ve tarihinin tadı doyasıya çıkarılabiliyor. Antik kentleriyle, sokaklarıyla, koylarıyla ve daha nice güzellikleriyle herkesi mest eden İzmir’in gözdesi Urla’da her zaman görülecek çok yer, yapılacak çok şey var. Kuşçular ise bu krallığın en özel parçası olarak tüm güzelliği ile Dünya’yı süslüyor.