İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Keşfet: Ayasaranda Koyu

Keşfet: Ayasaranda Koyu Keşfet: Ayasaranda Koyu

Çeşme merkezine yürüme mesafesinde olan Ayasaranda Koyu, mavi bayraklı denizi ile Ege’nin gözde plajları arasında yer alıyor. Hristiyan inancına göre kırk azizler anlamına gelen Ayasaranda’ya adını Rum yerleşimi döneminde bölgede yer alan bir kilise vermiş. Ayasaranda’nın tam karşısında dikkat çeken büyük ada Sakız Adası, adanın iki yanında yer alan küçük adacıklar ise koyun adaları olarak bilinmekte.

 

Ayasaranda Koyu’nun, Çeşme Çarşısı’na ve Çeşme Marina’ya olan yakınlığı bölgeyi çekici kılan özellikler arasında. Çeşme Çarşısı, hem renkli hem de otantik bir dokuya sahip. Çarşı içerisinde yer alan dükkanlar ve hediyelik eşya mağazalarında birbirinden farklı ve özel ürünler bulmak mümkün. Ayrıca çarşının içerisinde yer alan ünlü dondurmacılar, tatlıcılar ve restaurantlar, vereceğiniz lezzet molalarında eşsiz tatlar keşfetmenize olanak tanıyor. Çeşme Marina ise 7/24 canlılığını koruyan, hareketli atmosferi ile Türkiye’nin en gözde marinaları arasında. Çeşme Marina bünyesinde bulunan birbirinden şık barlar, cafe ve restaurantlar eğlenceyi ve kaliteyi bir arada sunuyor.

 

Kısacası Ayasaranda, hem merkeze olan yakınlığı hem de gürültüden ve kalabalıktan uzak oluşu ile eşine zor rastlanan koylardan biri. Manzaraya dalıp huzur bulmak, çarşıda otantik bir tura çıkmak veya marinada keyifli bir akşam geçirmek... seçim size kalmış!