İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN,
BİZ SİZE DÖNELİM.
Gönder

Alaçatı 52 Projesi

Alaçatı 52 Projesi Alaçatı 52 Projesi

Alaçatı 52 Projesi, Alaçatı´nın tarihi dokusunu ve eski Rum evlerinin nostaljik ruhunu yaşatmaya devam ediyor. Ön cephe tipolojisinde cumba ve ahşap panjurlar ile geleneksel mimari özellikler korunurken, iç avluya açılan bahçe cephesinde nefes alan yaşam alanları yer alıyor.

 

Projede her detay, yaşam kalitesini en üst seviye taşıyacak şekilde tasarlandı. Zemin katta bulunan antre, vestiyer, tuvalet, mutfak, yemek bölümü, salon ve veranda minimal görünümünün yanında her türlü konforu ve lüksü içinde barındırıyor. Birinci kat planında  hol, yatak odaları ve banyo yine yaşamı kolaylaştıracak tüm ayrıntılar düşünülerek dizayn edildi. Mavinin ve yeşilin hüküm sürdüğü bahçe cephesinde ise peyzaj ile keyifli yaşam alanları bir arada.

 

Proje kapsamında dört mevsim de rahatlıkla yaşanabilecek meskenler yaratıldı. Yaz aylarında verandada yer alan açık ahşap çam ağacından yapılmış pergole, ışıktan ve güneşten istenildiği zaman, istenilen miktarda yararlanılmasını sağlıyor. Ahşap çatı üzerindeki su ve ısı izolasyonu ile alaturka kiremitler, yapının her mevsim zor koşullara karşı dayanıklılığını arttırıyor. Şömine ise kışın ortak kullanım alanında geçirdiğiniz keyifli dakikaları ikiye katlıyor.